
Utrolig flott dag, 10-12 minus og sol. Vi gikk ned Fullmardalen og inn i Sassen-Bünsow Land nasjonalpark.

Ved Ispyramiden var det lunsj.

Rago gikk greit i begynnelsen, men da vi startet på stigningene på Rabotbreen var det slutt. Han ville ikke gå og gikk stort sett bare i veien for meg. Det var utrolig tungt og vi gikk uvanlig fort. Nå skulle vi tydeligvis ta igjen det tapte fra dagen før.

Jeg svettet og strevde, men etter 8 økter, 23 km og 450 høydemeter var det endelig tid for camp. Da var vi kommet til 550 moh på Rabotbreen.



Dagen absolutte høydepunkt var da vi fikk besøk av vår venn, Jim, og vår sønn, Birk. De kom fra Longyearbyen med hjemmelaget middag, kjøttgryte, til oss. Jim hadde vært kokk og det smakte himmelsk. Det var en 2 timers kjøretur og det var utrolig at de hadde klart å holde maten varm, men den var godt pakket inn i pledd og jervenduk.

Kake hadde han også bakt, Verdensbeste. Etter 3 uker med bare «pulvermat» var dette en større matopplevelse enn jeg noen gang hadde opplevd tidligere.


Det var kaldere oppe på breen enn nede i Sassen så kaffen og kaken ble spist i teltet. Det var veldig trivelig å få besøk, og litt trist da de dro.
Men da jeg la meg mett og varm tenkte jeg bare på hvor utrolig heldig jeg var som hadde så mange snille og fine mennesker i livet mitt.