Dag 19: Skiftende fra Kjellsunddalen til Agardhdalen «Svalbard på langs»

13. april og palmesøndag. Klokka var bare 05.30, og jeg tenkte på familien og påsketradisjoner. Vanligvis feiret jeg påsken på min komfortable hytte med strøm og innlagt vann. Dette året hadde jeg valgt å fryse i et telt mens jeg tinte snø og kokte ris til mine søte firbente venner. Det var heldigvis deilig sol og 10-12 minus da jeg gikk ut av teltet med maten til hundene. Jeg hadde begynt å blande inn annen mat i hundematen for at det skulle bli mer kalorier. Denne dagen fikk de ris, smør og ostebiter sammen med frysetørret vom.

Jeg trodde det skulle bli en strålende dag, men det skyet til og ble disig igjen da vi startet å gå. Da var klokka blitt 08.00. Vi startet alltid presis klokka åtte uavhengig om vi ferdig før eller etter.

Vi gikk gjennom Søre Bellsundpasset og videre opp Passbreen. Det var snø og vind over Passbreen, og lite annet å se enn resten av gruppa som strevde seg oppover med tunge pulker.

Da vi kom inn i Bellsunddalen lyste det opp og vi fikk se det flotte landskapet.

Imponerende isskulpturer i Bellsunddalen hvor vi spiste lunsj.

Det var kald vind da vi kom inn i den vakre Agardhdalen, men det det var det ingen som brydde seg om for den store dalen var ufattelig vakker.

En herlig avslutning med sol og et ubeskrivelig storslått landskap etter 8 økter og 22 km.

Legg igjen en kommentar